A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Тиврівської селищної ради

Сказ - гостра контактна зоонозна інфекційна хвороба, спричинена нейротропним вірусом та характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи.

Дата: 18.09.2023 09:50
Кількість переглядів: 29

    Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної військової адміністрації доводить до вашого відома, згідно даних Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України за вісім місяців 2023р. сказ лабораторно підтвердили у 78 тварин Вінницької області, що в 2,4 рази більше ніж за аналогічний період минулого року. Вогнища розповсюдження захворювання реєструвалися у всіх районах області.

Сказ - гостра контактна зоонозна інфекційна хвороба, спричинена нейротропним вірусом та характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи.

Шляхи передачі сказу від інфікованої тварини:

  • укус;
  • подряпина та мікроушкодження шкіри;
  • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки або шкірні покриви - доведена можливість аерогенно-контактного зараження (у лабораторних умовах, під час відвідування печер, населених кажанами), коли вірус пасивно потрапляє через дрібні пошкодження кон’юнктиви, слизових рото глотки

Летальність становить 100%!

Сказу можна повністю уникнути якщо вчасно надати пацієнту медичну

послугу!

У разі звернення покусаних, подряпаних, обслинених будь-якою твариною осіб, а також осіб, травмованих під час оброблення туш, розтину трупів тварин, що загинули від сказу, або розтині трупів людей, померлих від сказу усі заклади охорони здоров’я зобов’язані негайно надати першу медичну допомогу і направити потерпілого в травматологічний пункт

 

(кабінет), за його відсутності - у хірургічний кабінет для надання медичної допомоги, призначення та проведення курсу антирабічних та протиправцевих щеплень.

Зволікання може коштувати життя!

Розрізняють щеплення за безумовними та умовними показаннями. Щеплення за безумовними показаннями призначають при укусах,

завданих явно скаженими, дикими і невідомими тваринами, а також якщо діагноз сказу у тварини залишився нез’ясованим. Схема введення вакцини: по 1,0 мл антирабічною вакцини у 0 день (день звернення), 3-й, 7-й, 14-й, 30- й, 90-й дні внутрішньом’язово лише у дельтоподібний м’яз плечі (дітям до 5 років - у верхню частину передньобічної поверхні стегна). Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96 - 99% випадків. Вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи обслинення. Але, курс імунізації призначають навіть через кілька місяців після контакту із хворою або ж підозрілою на сказ твариною. Імунітет стає дієвим приблизно через два тижні після закінчення курсу вакцинації та залишається таким упродовж року. У разі небезпечної локалізації укусів (максимально інервовані ділянки тіла - обличчя, шия, голова, кисті та пальці рук, промежина), множинних або дуже глибоких поодиноких укусів, обслинення слизових оболонок, будь-яких ушкоджень, завданих хижими тваринами, кажанами й гризунами, окрім вакцини застосовують і людський антирабічний імуноглобулін. Це пов’язано з можливістю скорочення інкубаційного періоду до 7 діб - менше, ніж час вироблення поствакцинального імунітету. Людський антирабічний імуноглобулін вводять у дозі 20 МО на 1 кг маси тіла, кінський у дозі 40 МО на 1 кг маси тіла, але не більше 3000 МО одноразово.

Бережіть себе, своїх близьких та дбайте про здоров’я і життя пацієнтів!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень