Полімієліт повернувся в Україну
Поліомієліт повернувся в Україну.
Що таке поліомієліт?
Поліомієліт (поліо)-надзвичайне заразне інфекційне захворювання.
Хто має ризик захворіти на поліо?
Поліо вражає переважно дітей до шести років. В окремих випадках заразитися можуть невакциновані дорослі.
Симптоми поліомієліту.
Рухові розлади:Сильний біль в уражених м'язах і рухові розлади аж до повного паралічу,який може розвинутися за кілька годин.
Невиліковний параліч- найважчий симптом,спричинений поліомієлітом,оскільки він може призвести до повної інвалідізації та смерті.
Грипоподібні симптоми: Лихоманка,головний біль, біль у животі й горлі,нудота,блювання.
За такої форми хвороби, яка виникає у 25% випадків, вірус поширюється найактивніше,залишаючись непомітним через схожість симптомів із симптомами грипу.
Жодних симптомів: Без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70 % випадків.
У такому разі вірус створює особливу небезпеку для тих,хто оточує його носія,оскільки присутність і швидке поширення смертельно - небезпечної інфекції лишаються непоміченими.
Після одужання може розвинутися постполіомієлітний синдром: діти, які, здається повністю вилікувалися,можуть відчувати нові м'язові болі,слабкість або параліч у дорослому віці через десятки років після первинного захворювання.
Чи існують протипоказання до вакцинації від поліомієліту?
Протипоказання до цього щеплення є надзвичайно рідкісними , їх можуть визначити тільки лікарі.
Лікар / лікарка може відтермінувати щеплення у разі:
- гострого захворювання,що супроводжується температурою,вищою за 380;
- станів організму,коли після вакцинації введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад,хіміотерапія в онкологічних хворих,вживання великих доз стероїдних гормонів або ліків,що пригнічують імунітет);
- серйозної алергічної реакції (анафілактичного шоку) на попередню дозу вакцини чи коли відомо про алергічну реакцію на один із її компонентів.
У цьому випадку лікар / лікарка ухвалює рішення про те,щоб не робити щеплення зовсім або робити в лікарні під наглядом,або розглядатиме можливість знайти іншу вакцину,яка не містить цього компонента.
Щодо щеплення пацієнтів із серйозними формами імунодефіциту рішення має ухвалювати лікар / лікарка,оцінюючи співвідношення ризиків та переваг вакцини.
Зверніть увагу,що, згідно з рекомендаціями ВООЗ і міжнародними практиками, нежить, «червоне горло», температура до 380 С не є протипоказанням до вакцинації.
Чи можна вакцинувати дітей з хронічними хворобами?
Діти з хронічними захворюваннями більш уразливі до інфекцій, перебіг хвороби в них зазвичай важчий,а ускладнення серйозніші. Тому вакцинувати таких дітей потрібно в першу чергу.
Щоб захистити дітей із хронічними захворюваннями,їм потрібно робити й додаткові щеплення -т і,що не входять до переліку гарантованих.
Як підготуватися до вакцинації?
- Перед щепленням не варто змінювати звичний спосіб життя, дотримуватися дієти,проходити обстеження,приймати ліки,наприклад,жарознижуючі чи протиалергічні препарати.
- Також не потрібно робити аналіз крові, сечі, «імунограму». Ані в наказах МОЗ України, ані в міжнародних рекомендаціях не зазначено жодних додаткових обстежень
Чи можна робити щеплення дитині на грудному вигодовуванні?
Так.
Грудне молоко є надзвичайно важливим та корисним для здоровя малчти,але материнське молоко не захищає дитину від поліомієліту.
Чим відрізняється рутинна вакцинація від кампаній вакцинації у відповідь на спалах?
Рутинна імунізація –це програма ,які держава проводить для всього населення,зокрема для всіх дітей,щоб забезпечити захист від смерті,інвалідності та захворювань. В Україні діти отримують безкоштовні щеплення від 10 захворювань. Рутинна вакцинація від поліо є одним із складників цієї програми.
Кампанії вакцинації у відповідь на спалах передбачають введення додаткових доз вакцини великій кількості дітей протягом корткого періоду. Вони організовуються, якщо є ризик поширення вірусу у відповідь на спалах.
Метою таких заходів зазвичай є не лише захист кожної дитини, а й створення колективного імунітету, що зупинить циркуляцію вірусу.
Чому так важливо, щоб усі діти отримали вакцину?
Якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими ,поширення вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаться невакцинова-ними , це може призвести до поширення вірусу та нових випадків захворювання.
У вашій родині є діти до шести років?
Можна вже сьогодні або завтра захистити їх від невиліковного паралічу, спричиненого поліомієлітом!
Позиція віруючих людей до вакцинації «Ми не вакцинуємося,бо чому бути,тому бути, на все воля Божа».
Справді,все в руках Бога. Саме тому розвиток технологій,спрямованих на благо людини,є проявом унікальності людського розуму та величності нашого Творця.
Медична наука служить людям у справі захисту їхнього життя і здоровя. Отже, волею Божею є й те,що науковці винайшли захист від смертельно небезпечних хвороб, зокрема для дітей –вакцину. Відтак, якщо ми не користуємося цим захистом, ми порушуємо волю Божу - «Не убий» та «Полюби ближнього свого як самого себе». Ми вільні в тому,щоб розпоряджатися своїм життям і життям дітей відповідно до заповідей. Нам заповідано,щоб ми берегли дароване нам і нашим дітям життя. Адже свідоме позбавлення себе або своїх дітей захисту життя і наражання на небезпеку померти-гріх
Сила Молитви у поєднанні з новітніми науковими досягнення в медицині можуть творити невідомі досі чуда в нашому життя.
Мільйони християн та віруючих інших релігій уже захистили своїх дітей від поліомієліту. І моляться ,щоб ви та члени вашої родини були здоровими.
Більшість священників та релігійних діячів України вакцинують своїх дітей і закликають вірян робити те саме.
Вакцинація – це простий і найбільш дієвий спосіб турботи одне про одного,особливо про найбільш уразливих –дітей.
До того ж відмова від вакцинації виявляє байдужість до ближнього. А все, що суперечить заповіді любові до ближнього, не може бути волею Бога.
Господь завжди і всюди готовий спів діяти з нами для нашого добра,але це не означає,що Бог буде робити замість нас . Господь дав людині волю і розум,щоб вона виявляла турботу про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких.
Саме тому вакцинація як турбота про особисте здоров'я співзвучна із біблійними настановами піклуватися про здоров'я свого тіла, яке є храмом наших душ.